Mesaje : 119
Data de înscriere : 12/12/2011

MesajSubiect: Köln vs Mainz 05 [13.12.2011]   Mar Dec 13, 2011 7:05 am

In seara aceasta pe stadionul din Koln
RheinEnergieStadion se joaca etapa intermediara deoarece pe data de 19 noiembrie arbitrul de origine israeliana Babak Rafati,a încercat să se sinucidă în camera sa de hotel, iar vestea a fost primita prea tarziu pentru a-l inlocui pe acesta.
In privinta celor doua echipe se poate zice ca acel meci care nu s-a disputat a fost un prilej bun de a-si reveni fiecare echipa la forma buna.Tapii au urcat pe pozitia a zecea dupa ce au obtinut un egal la Stuttgart dupa ce la pauza au fost condusi de Stuttgart cu 2-1 iar dupa pauza au egalat si partida a fost echitabila pentru ambele echipe.In ultimul meci pe care l-au jucat tot acasa tapii lui S. Solbakken au obtinut o victorie clara cu SC Freiburg cu un scor rasunator de 4:0,iar bilantul lui Koln in ultimile 5 meciuri este de doua victorii,un egal si doua infrangeri.Mainz incepe sa-si revina si ea dupa ce in urma cu cateva etapa era codasa Bundesligii,intre timp Mainz a obtinut 8 puncte din ultimile 5 meciuri jucate.Mainz a obtinut o victorie rasunatoare in fata bavarezilor lui Heynckes cu scorul de 3:2, care a surprins pe toata lumea.Merg pe varianta de goluri pentru ca cel putin Koln in ultimele cinci meciuri jucate atat acasa cat si in deplasare au fost cu cel putin 3 goluri asta arata forta ofensiva a formatiei Koln cu Podolski in forma buna.Mainz are si ea 4 din 5 meciuri cu peste 3 goluri,aceste premize se pot lua in considerare pentru a merge pe varianta de goluri a acestui meci.

- Pronostic meu ar fi : Peste 2.5 goluri